upozornění odběratelům - producentům odpadních vod

Vážení odběratelé,

společnost MěVaK s.r.o. Dvůr Králové nad Labem se touto cestou obrací na své zákazníky v lokalitě města Dvora Králové nad Labem a též přilehlých správních obcí ve věci vypouštění odpadních vod do kanalizace, resp. druhu odpadů, které lze kanalizací odvádět. V posledních měsících se stále častěji stává, že jsou naši pracovníci přivoláni k nefunkční kanalizační přípojce, případně k neprůchodnému hlavnímu sběrači, jehož průchodnost je třeba bezodkladně obnovit. Vzhledem k tomu, že MěVaK nedisponuje vlastní čistící technikou, tuto si v podstatě ve 100% případů najímá od smluvního dodavatele, kterým je VaK Trutnov, a.s., nebývá jednoduché provést vyčištění stoky např. do 24 hod, pominu-li poměrně vysoké finanční náklady, které jsou MěVaKu za tyto práce účtovány. Po příjezdu čistícího tlakového vozu, resp. po provedení samotného čištění se velmi často stává, že kanalizace byla neprůchodná z důvodu zanesení tzv. vlhčenými kojeneckými ubrousky, igelitovými obaly od potravin, různými druhy textilií apod. Tyto uvedené materiály se nerozpouští ve vodě, a spolehlivě zapříčiní po spláchnutí do kanalizace její následné zneprůchodnění.

Apelujeme touto cestou na naše odběratele, aby likvidaci výše uvedeného odpadu prováděli jiným způsobem, než splachováním do kanalizace /např. nádoby na tříděný odpad, směsný komunální odpad, apod./. Výrazným způsobem se tím usnadní následné čištění a údržba kanalizační sítě města Dvora Králové nad Labem. 

Děkuji za pochopení a přeji všem příjemný den,- Ivo Antonov- provoz VaK 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti