Rozhodnutí o poskytnutí dotace ve výši Kč 18 909 000,- na realizaci modernizace čistírny odpadních vod

Městské vodovody a kanalizace Dvůr Králové nad Labem s.r.o. v těchto dnech obdržely Rozhodnutí o poskytnutí dotace ve výši Kč 18 909 000,-  v rámci Operačního programu Životní prostředí 2021-2027 na realizaci modernizace čistírny odpadních vod ve Dvoře Králové nad Labem.

Získáním této dotace se významně sníží podíl vlastních respektive úvěrových prostředků na financování právě probíhající rekonstrukce ČOV a tím se i zmírní dopady do kalkulace stočného. Tato rekonstrukce ČOV byla zahájena v říjnu 2022 a spočívá zejména v modernizaci technologického a strojního zařízení čistírny odpadních vod a zefektivnění a optimalizaci  provozu čištění odpadních vod.

Rekonstrukcí dojde především k modernizaci dvou linek biologického čištění čímž by mělo být zajištěno dosud nefunkční odbourávání dusíku a fosforu a tím budeme schopni plnit nově požadované emisní limity a současně dojde ke zlepšení jakosti vypouštěných odpadních vod a k  menší energetické náročnosti provozu ČOV.     

 

Ing. Petr Mrázek
Jednatel společnosti

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti