Postup při napouštění rekreačních bazénů

Vážení odběratelé,

V začínajících horkých dnech budou na spoustě míst napouštěny bazény, vířivky a další velkoobjemová zařízení, sloužící k rekreaci. Aby bylo dosaženo napuštění vody bez jakéhokoliv zákalu, či nepříjemného zabarvení vody, je bezpodmínečně nutné provádět samotné napouštění pomalu, resp. výtokový ventil u bazénu pouštět pouze na 1/2 jeho kapacity. Je také vhodné při napouštění vizuálně kontrolovat kvalitu napouštěné vody v bazénu a případně ještě upravit průtokové množství dle potřeby.

V případě, že napouštění probíhá "prudce" a především nekontrolovaně, může v konečném důsledku dojít k zakalení vody vlivem uvolnění zejména feritových inkrustů ze stěn vodovodního potrubí, které způsobí zmiňovaný zákal vody. Vzhledem ke stáří  litinové vodovodní sítě ve městě/není vyjímkou i 80 let/ se tomuto jevu nedá jiným způsobem účinně zabránit. Vodovodní síť je systematicky odkalována a také nahrazována novými materiály, ovšem proces komplexní obnovy bude trvat vzhledem k jeho objemu několik desetiletí.

Děkuji za pochopení - Ivo Antonov -provoz VaK

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti