Napouštění bazénů - Dvůr Králové nad Labem

Vážení občané,

vzhledem ke stáří okruhové vodovodní sítě ve městě a přilehlých správních obcí, patřících pod správu MěVaK je nutné při napouštění, nebo doplnění rekreačních bazénů, nebo okrasných jezírek u rodinných domků postupovat velmi ohleduplně, vůči ostatním odběratelům, tzn. bazény doplňovat velice pomalu, nikoliv prudkým spuštěním např. zahradních hadic plně otevřeným ventilem.

Ve výsledku toto způsobí při nasčítání několika desítek takovýchto odběrů v ulici prudké zvýšení průtočné rychlosti v hlavním vodovodním řadu a následnému uvolnění feritového inkrustu ze stěn vodovodního potrubí, který má za následek finální zákal vody v potrubí. Plošné odkalování sítě probíhá průběžně, nicméně zejména ve večerních hodinách je v těchto dnech odběr ve městě trojnásobný, oproti normálu, právě vlivem napouštění bazénů a jezírek. Prosíme proto odběratele, aby doplňování, či napouštění bazénů prováděli pouze "částečným" pootevřením ventilu, a tím zamezili tvorbě zákalu vody v potrubí na síti.

děkuji za pochopení - Ivo Antonov - provoz VaK

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti